تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟ بررسی تفاوت ژل و بوتاکس

تفاوت ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس دو عمل زیبایی بسیار موفقیت آمیز و محبوب در سراسر جهان هستند. از این دو ماده برای برطرف کردن چین و چروک استفاده می‌کنند؛ البته هر دو این مواد در عمل‌های دیگری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله می‌خواهیم با بررسی تفاوت ژل و بوتاکس، بهترین تزریق را انتخاب کنیم. تزریق ژل و بوتاکس اگر به صورت اصولی و توسط پزشک صورت بگیرد عوارض بسیار پایینی دارد و از عمل‌های کم تهاجم زیبایی محسوب می‌شود.

فیلر(ژل‌های پرکننده)

برای بررسی تفاوت ژل و بوتاکس باید درمورد هر یک از این دو مواد اطلاعات کافی کسب کنید. برای از بین بردن چین و چروک و محو کردن خطوطی که به دلیل افزایش سن و جا به جایی عضله‌ها ایجاد شده از فیلر یا همان ژل‌های پرکننده استفاده می‌کنند. علاوه بر از بین بردن چین و چروک از ژل‌های پرکننده برای حجم دادن به لب، برطرف کردن سیاهی و چین و چروک زیر چشم، حجم دادن به گونه، درمان اسکار(جای زخم) و فرم دادن به صورت استفاده می‌شود.

یکی از مهم‌تین استفاده‌های فیلرها در جوان سازی و کاهش افتادگی پوست است. فیلرها با تحریک پوست و افزایش کلاژن سازی پوست باعث می‌شوند پوست شادابی و جوانی گذشته خود را بازیابد. کلاژن ماده‌ای است که در پوست ساخته می‌شود و باعث جوانی، شادابی و استحکام پوست می‌شود و در پوست خاصیت کشسانی ایجاد می‌کند. در سنین بالا به دلیل کاهش ساخت کلاژن پوست شادابی خود را از دست می‌دهد و دچار افتادگی می‌شود به همین دلیل تزریق ژل می‌تواند کمک کننده باشد.

تفاوت ژل و بوتاکس

تفاوت ژل و بوتاکس

بوتاکس چیست؟ یوتاکس ماده‌ای است که از سم بوتولینوم ساخته شده است و در علوم پزشکی به ویژه زیبایی مود استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت ژل و بوتاکس در مواد سازنده‌ی آن‌‌ها است. همان طور که اشاره شد ژل یا فیلر از مواد مختلفی مانند کلسیم هیدروکسیلاپاتیت و اسید هیالورونیک تشکیل شده‌ است و بوتاکس نیز از سم بوتولینوم A به وجود آمده است. تفاوت ژل و بوتاکس در مدت زمان ماندگاری آن‌ها نیز بسیار پراهمیت است. تزریق بوتاکس پس از یک هفته نتایج خود را به شما نمایش می‌دهد و ماندگاری آن بین 3 تا 4 ماه است؛ در حالی که با تزریق فیلر در همان لحظه می‌توانید تاثیرات تزریق را ببینید و بین 5 ماه تا 2 سال نیز ماندگاری دارد. 

در این مقاله درمورد تفاوت ژل و بوتاکس صحبت کردیم. تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟ سئوالی است که شما باید با توجه به اطلاعاتی که کسب کرده‌‌اید و شرایط خود پاسخ دهید. دریافت مشاوره از یک دکتر متخصص نیز می‌تواند کمک زیادی به شما کند و یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که پیش از تزریق باید انجام دهید. می‌توانید با مشاوران دکتر مسیحا صالحی نژاد نیز در ارتباط باشید و مشاوره پوستی خود را دریافت کنید.

1 دیدگاه برای “تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟ بررسی تفاوت ژل و بوتاکس

  1. اشتراک‌ها: آیا فرم دهی صورت با تزریق ژل گونه قابل انجام است؟ - دکتر مسیحا صالحی نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 12 =