آیا فرم دهی صورت با تزریق ژل گونه قابل انجام است؟

فرم دهی صورت با تزریق ژل گونه

با تزریق ژل و فیلرهای مختلف می‌توان به صورت شکل مناسبی داد و باعث افزایش حجم و جوان سازی پوست شد. با تزریق ژل به قسمت‌های مختلف صورت می‌توان باعث حجم دهی و اصلاح آن‌ها شد؛ مانند فرم دهی صورت با تزریق ژل گونه، لب، حجم دهی و فرم دهی چانه، زاویه سازی فک و رفع گودی زیر چشم. تزریق ژل درصورتی که در مکانی مناسب، با موادی مناسب و توسط پزشک متخصص انجام شود می‌تواند منجر به رفع مشکل و زیبایی بیشتر شود.

فرم دهی صورت با تزریق ژل گونه

تزریق ژل یا پرکننده‌های گونه باعث افزایش حجم ناحیه بالای و اطراف استخوان گونه می‌شود و منجر به فرم دهی صورت با تزریق ژل گونه می‌شود. تغییر فرم صورت و مطابقت آن با استاندارهای زیبایی جهانی یکی از عمل‌های زیبایی است که در چند سال اخیر مخاطب زیادی پیدا کرده است. با تزریق ژل علاوه بر فرم دهی می‌توان چین و چروک را نیز از بین برد؛ علاوه بر ژل، تزریق بوتاکس نیز در از بین بردن چین و چروک نقش دارد. تفاوت ژل و بوتاکس در هزینه و ماندگاری آن‌ها است.

با افزایش سن فرم صورت تغییر کرده و گونه‌ها حالت برجسته خود را از دست داده و افتاده می‌شوند. علاوه بر گونه‌ها، پوست نیز دچار چین و چروک بسیاری می‌شود و افتاده و شل می‌شود. تنها سه روش برای فرم دهی صورت و گونه وجود دارد که شامل قرار دادن پروتز، جراحی استخوان گونه و فرم دهی صورت با تزریق ژل گونه می‌شود. تزریقات نیز انواع مختلفی دارند و در آن‌ها از مواد مختلفی استفاده می‌شود. انواع فیلر‌ها شامل:

  • چربی انسانی Autologous fat
  • هیالورونیک اسید Hyaluronic Acid (HA)
  • کلسیم هیدروکسیل اپاتیک Calcium Hydroxylapatite (CaHA)
  • پلی ال لاکتیک اسید Poly-L-lactic Acid

برخی از پزشک‌ها معتقدند که تزریق چربی مناسب و بی خطر است؛ در حالی که برخی دیگر تزریق چربی را مناسب نمی‌دانند و معتقدند که چربی سریع جذی می‌شود و باعث ایجاد نا تقارنی در صورت می‌شود. علاوه بر تزریق ژل به گونه به قسمت‌‌های دیگر ورت مانند چانه، خط فک و فرورفتگی شقیقه نیز ژل تزریق می‌کنند.

فرم دهی صورت با تزریق ژل گونه

ماندگاری ژل گونه

مدت زمان ماندگاری ژل را نمی‌توان پیش بینی کرد به دلیل اینکه ژل از هیالورونیک اسید یا مایع میان بافتی بدن انسان تشکیل شده است و پس از گذشت 8 تا 10 ماه کاملا جذب می‌شود. این زمان می‌تواند کاهش یا افزایش یابد و این به متابولیسم بدن هر فرد بستگی دارد. نوع ژل نیز در مدت زمان ماندگاری آن تاپیر گذار است؛ ژل‌هایی که مرغوبیت بالایی ندارند زودتر از بین می‌روند.

عوارض تزریق ژل گونه

تزریق ژۀ اگر به درستی انجام نشود می‌تواند منجر به سنگین شدن و افتادگی پوست شود. بعد از تزریق ژل معمولا کبودی و تورم حداقل است و بسیار نادر اتفاق می‌افتد البته درصورتی که تزریق به درستی انجام شود. اگر سوزن در حین تزریق وارد منبع خون یا همان رگ شود در این ورت می‌تواند باعث ایجاد خونریزی و تورم در آن قسمت شود.

در این مقاله درمورد فرم دهی صورت با تزریق ژل صحبت کردیم. تزریق ژل برای فرم دهی صورت همان طور که می‌تواند منجر به اصلاح اشکالات صورت و بازگرداندن زیبایی شود اگر به درستی انجام نگیرد عوارضی را نیز در بر دارد. انتخاب پزشک متخصص می‌تواند عوارض ناشی از تزریق ژل را کاهش دهد. دکتر مسیحا صالحی نژاد با سال‌ها تجربه در عمل‌های زیبایی و تزریق انواع ژل و بوتاکس می‌توانند شما را در رسیدن به بهترین فرم صورت یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 3 =